روش های نظافت موکت اداری و نکات مهم نگهداری آن

روش های نظافت موکت اداری و نکات مهم نگهداری آن بسیار اهمیت دارد؛ چرا که وقتی موکت اداری خریداری می شود برای جلوگیری از حرکت موکت روی زمین نصب می شود و امکان جا به جایی آن وجود ندارد، بنابراین بهتر است نکاتی را در مورد نگهداری بهتر آن بدانید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به دلیل اینکه موکت ها یکی از رایج ترین کفپوش های فضا  های اداری است؛ پس نظافت آن نیز اهمیت ویژه ای داشته و باید به انتخاب موکت دقت داشته باشید.

موکت اداری مشهد

نظافت موکت اداری

البته برای نظافت موکت اداری شیوه های متفاوتی وجود دارد که بسته به میزان و نوع آلودگی موجود در موکت متفاوت خواهد بود و به دلیل تردد بالا روی موکت های اداری آلودگی زیادی متوجه آن ها است.

همان طور که گفته شد تردد بالا سبب می شود موکت اداری به سرعت کثیف شده و شما باید به تمیز کردن موکت اداری بپردازید، تا آلودگی ها را در سطح آن کاهش دهید.

در اغلب فضا هایی که موکت اداری در آن ها وجود دارد از جارو برقی برای تمیز کردن موکت اداری استفاده می شود و یم توان به این روش بسیاری از آلودگی ها را از سطح موکت پاکسازی کرده و موکت را تمیز کرد.

این نکته بسیار قابل توجه است که بدانید انواع مایعات و می توانند لکه های سختی را در روی موکت ایجاد کنند و نظافت موکت اداری را دچار مشکل گردانند.

موکت اداری مشهد

اگر شما می خواهید موکت اداری را که مایعات روی آن ریخته پاک کنید از دستمال جاذب آب و یا انواع حوله استفاده و تا قبل از خشک شدن آن مایع به سرعت تمیز کنید.

برای نظافت موکت اداری و تمیز کردن مایعات از روی آن دستمال را از کناره آلودگی به سمت مرکز آن کشیده و آهسته تمیز می کنیم تا به طور کامل پاک شود.

شستشوی موکت اداری

بعد از پاک شدن مایعی که بر روی سطح ریخته محل را نیز با دستمال نمداری موکت اداری را شستشو می دهیم و شما می توانید بهترین موکت های اداری که نظافت آن ها به راحتی انجام شود را تهیه کنید و برای محیط های اداری مورد استفاده قرار دهید.

لکه واکس روغن و امسال آن ها بیشترین لکه را روی موکت از خود باقی می گذارند و برای پاک کردن لکه واکس اول باید با یک دستمال روشن لکه را از روی موکت پاک کنیم و بعد از آن با شوینده باقیمانده لکه را تمیز کرده و در ادامه با پارچه مرطوبی می شوییم.

موکت اداری مشهد

استفاده از موکت اداری تایل در مکان های پرتردد بسیار مناسب است چرا که تمیز کردن موکت اداری راحت تر بوده و دشواری چندانی ندارد.

به دلیل اینکه این موکت به صورت یک تکه نیست و از قطعات جدا از هم تشکیل شده است به همین دیل اگر بخشی از این موکت دچار آلودگی شود می توان آن قطعه را جدا کرده و به راحتی شستشو کرد.

البته برخی مواقع موکت ها به زمین چسبیده است به دلیل ثبات، نظافت موکت اداری کار دشوارتری می شود و حتما باید سرویس های شستشو در محل استفاده کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما